2016 EXTERIÉRY NAŠICH KOSTELŮ

Dnešní den byl od rána úžasný. V současné době jsem nezaměstnaný, a tak vítám jakékoli rozptýlení. Jelikož nesmírně rád fotografuji, řekl jsem si, že dnes je výjimečná příležitost projít se Vršovicemi a pokusit se nafotit neobvyklé fotografie naši kostelů. Relativně všude byl klid, a tak jsem se vydal na cestu.

Nejprve jsem se vypravil ke kostelu sv. Mikuláše. Byl jsem tam samozřejmě již mnohokrát, ale ještě nikdy jsem neměl takovou příležitost nerušeně fotit jeho krásnou architekturu. Připadal jsem si, že jsem na venkově. Chodil jsem mezi stromy, farou a kostelem a nemohl jsem se toho nabažit.

Kolem poledne jsem byl již u našeho druhého kostela sv. Václava. Na schodek kostela posedávala mládež, a jelikož pořád svítilo sluníčko, všude kolem byly maminky s dětmi. I zde jsem se „vyřádil“ a dal jsem se do fotografování. Využil jsem opět báječné příležitosti a tentokrát jsem použil širokoúhlý objektiv.

Krásně strávené dopoledne mne nadchlo a bylo mi dobře. Snad i vám se bude líbit pár fotografií, které jsem přidal k textu.

Jarda Lukáš