Vinice Archiv informačních kanálů

svatovinice@farnostvrsovice.cz

Avatar

Covid update a informace o tříkrálové sbírce

podle
Martin Peroutka
- 31.12.2020 09:42:52

Vážení přátelé farnosti, posílám aktuální informace: Nedělní a sváteční bohoslužby se opět ruší, kostel bude otevřen, a tříkrálová sbírka bude:

    Bohoslužby ve všední dny nadále platí dle běžného rozpisu.
    31. 12., poslední den obč. roku, bude u sv. Václava od  16:00 do 17:30
    výstav Nejsvětější svátosti oltářní s možností poděkovat v osobní modlitbě za uplynulý rok (původně avizovaná bohoslužba se vzhledem k přísným opatřením nekoná).
    Na Nový rok, 1. 1. a v neděli 3. 1. bude kostel otevřen od 8:00 do 11:00 k osobní modlitbě. Bohoslužby pro veřejnost se nekonají.
   

 Pokud považujete 3královou sbírku za akci dobrou, prosím o pomoc, sdílení. Minimálně do 10. ledna bude Tříkrálová sbírka 2021 probíhat online:
    www.trikralovasbirka.cz
    Pokud budou chtít dárci přispět i na naše záměry (podpora finančně znevýhodněných úplných a neúplných rodin), uvedou buď název Farní charita Praha 10-Vršovice nebo naše PSČ 10100.
    To všechno se snažím propagovat na svých a charitní sociálních sítích, Martinovi pošlu instrukce pro propagaci na farním webu, facebooku, ... a prosbu o přeposlání farníkům.
    Když se podíváte na PESa: 
    https://www.trikralovasbirka.cz/o-sbirce/aktualni-situace/
    můžeme zajistit umístění kasiček ve veřejně přístupných prostorech.
    Prosím o rady, případně zapojení (je možné jen ve skupince 2 dospělých, bez tříkrálových obleků, bez kontaktu s veřejností). Řeším i s pracovníky ADCH jak to udělat. Kasiček na faře máme 7 v místnosti 3, máme tam i nálepky a další věci. Jednu kasičku bych ráda dala do kostela sv. Václava, jednu do sv. Mikuláše – asi na starost kostelníkům? Nedostávám se teď do Vršovic často, ale můžu přijet. Dále se pokusím domluvit s pracovníky ÚMČ Praha 10, jestli by mohl někdo převzít odpovědnost za tam umístěnou kasičku? ...
    Kdyby někdo chtěl a mohl třeba natočit nějaké videjko k tříkrálovému pozdravení, požehnání, propagaci ...
    Přeji nám každému šťastný vstup do dalšího roku, zdraví, lásku, pokoj, víru, naději, radosti i v roce přicházejícím, a děkuju!

    Kontakt: Hanka Rechnerová
    721 444 323

Odkaz na článek na webu:
https://farnostvrsovice.cz/blog/oznameni-1/post/covid-update-a-informace-o-trikralove-sbirce-107#scrollTop=0