OZNÁMENÍ – Neděle 12. ledna – Svátek Křtu Páně
sobota 18. ledna – památka Panny Marie, Matky jednoty křesťanů | neděle 19. ledna – 2. neděle v mezidobí
  • Tuto i příští neděli budeme vybírat na provoz a potřeby naší farnosti. Děkujeme!

  • Ve čtvrtek 16. ledna v 18:00 začne druhá sezóna Zimních večerů u sv. Václava, koncertem písničkáře Slávka Klecandra (frontmana skupiny Oboroh). Po koncertě jsou všichni zváni na sklenku vína a drobné pohoštění. Akce je zdarma. Srdečně zveme a děkujeme za šíření zprávy dále!

  • V sobotu 18. ledna zveme na dětský karneval. Od 15:00 v sále sv. Václava. Hry, soutěže o ceny, dětské občerstvení a spolčená tancovačka… vstup v maskách samozřejmě vítán. Budeme vděční za případné příspěvky do občerstvení.

  • V úterý 21. ledna v 19:00 bude na faře setkání pastorační rady.

  • Ve středu 22. ledna v 19:00 bude na faře setkání týmu katechetů.

  • Ve čtvrtek 23. ledna v 18:00 zveme na besedu s religionistou Zdeňkem Vojtíškem o nových duchovních cestách. V přednášce bude charakterizována současná neinstituční (necírkevní) religiozita a naznačeny příčiny a souvislosti jejího vzniku, atraktivnosti a růstu. Podíváme se ale i na nová náboženská společenství a zjistíme, že některá z nich se již institucionalizovala a v české společnosti i etablovala. Následuje jako vždy diskuze a pohoštění.

  • V pátek 24. ledna od 19:00 jste opět zváni do kulturního domu Barikádníků na společenský večer vršovické farnosti, tentokrát na téma Hrdinové našeho dětství. Čeká Vás živá kapela, taneční parket, překvapivá a nevídaná vystoupení našich farníků, dobročinná dražba domácích specialit, volba krále a královny plesu a další překvapení. Příchod v tematickém kostýmu či masce je vítán, ale není podmínkou. V.I.P. pozvánky jsou k dispozici u Vládi Jeništy, mail: vladajen@gmail.com

  • V sobotu 8. února od 14:00 do 16:00 proběhne opět farní bruslení. Aby se stadion zaplatil, ceny jsou propočteny na 100,- pro dospělého (nad 15 let), děti do čtyř let (včetně) zadarmo, ostatní za 50. Svůj zájem dejte co nejdříve vědět Pavlu Krylovi na pavel@kryl.eu.

  • Srdečně zveme na společné zájezdy farníků z vršovické a čakovické farnosti. Do Dolomit v termínu 22. – 29. 8. za 3500 kč + 120 euro, nebo letecky do Gruzie 14. – 25. 9. 2020. Předběžná cena je cca 18 – 21 000. Podrobnosti na plakátcích na nástěnce. Další informace a přihlášky: Olga Polanská 604 208 771 olga.polanska@seznam.cz

  • Arcibiskupství vypisuje nový kurz pro služebníky eucharistie, který bude probíhat každou středu během ledna od 8. ledna 2020 vždy od 19.00 v Pastoračním středisku v Praze 6 – Dejvicích, Kolejní 4. Přihlášky jsou na webu arcibiskupství pražského, zájemci, kteří by chtěli ve farnosti vykonávat eucharistickou službu, se mohou ozvat faráři.

Přejeme všem požehnaný týden!

Události
Archiv
OZNÁMENÍ - neděle 19. května je slavnost Seslání Ducha svatého
Neděle 26. května je slavnost Nejsvětější Trojice