OZNÁMENÍ – Neděle 12. ledna – Svátek Křtu Páně
sobota 18. ledna – památka Panny Marie, Matky jednoty křesťanů | neděle 19. ledna – 2. neděle v mezidobí
  • Tuto i příští neděli budeme vybírat na provoz a potřeby naší farnosti. Děkujeme!

  • Ve čtvrtek 16. ledna v 18:00 začne druhá sezóna Zimních večerů u sv. Václava, koncertem písničkáře Slávka Klecandra (frontmana skupiny Oboroh). Po koncertě jsou všichni zváni na sklenku vína a drobné pohoštění. Akce je zdarma. Srdečně zveme a děkujeme za šíření zprávy dále!

  • V sobotu 18. ledna zveme na dětský karneval. Od 15:00 v sále sv. Václava. Hry, soutěže o ceny, dětské občerstvení a spolčená tancovačka… vstup v maskách samozřejmě vítán. Budeme vděční za případné příspěvky do občerstvení.

  • V úterý 21. ledna v 19:00 bude na faře setkání pastorační rady.

  • Ve středu 22. ledna v 19:00 bude na faře setkání týmu katechetů.

  • Ve čtvrtek 23. ledna v 18:00 zveme na besedu s religionistou Zdeňkem Vojtíškem o nových duchovních cestách. V přednášce bude charakterizována současná neinstituční (necírkevní) religiozita a naznačeny příčiny a souvislosti jejího vzniku, atraktivnosti a růstu. Podíváme se ale i na nová náboženská společenství a zjistíme, že některá z nich se již institucionalizovala a v české společnosti i etablovala. Následuje jako vždy diskuze a pohoštění.

  • V pátek 24. ledna od 19:00 jste opět zváni do kulturního domu Barikádníků na společenský večer vršovické farnosti, tentokrát na téma Hrdinové našeho dětství. Čeká Vás živá kapela, taneční parket, překvapivá a nevídaná vystoupení našich farníků, dobročinná dražba domácích specialit, volba krále a královny plesu a další překvapení. Příchod v tematickém kostýmu či masce je vítán, ale není podmínkou. V.I.P. pozvánky jsou k dispozici u Vládi Jeništy, mail: vladajen@gmail.com

  • V sobotu 8. února od 14:00 do 16:00 proběhne opět farní bruslení. Aby se stadion zaplatil, ceny jsou propočteny na 100,- pro dospělého (nad 15 let), děti do čtyř let (včetně) zadarmo, ostatní za 50. Svůj zájem dejte co nejdříve vědět Pavlu Krylovi na pavel@kryl.eu.

  • Srdečně zveme na společné zájezdy farníků z vršovické a čakovické farnosti. Do Dolomit v termínu 22. – 29. 8. za 3500 kč + 120 euro, nebo letecky do Gruzie 14. – 25. 9. 2020. Předběžná cena je cca 18 – 21 000. Podrobnosti na plakátcích na nástěnce. Další informace a přihlášky: Olga Polanská 604 208 771 olga.polanska@seznam.cz

  • Arcibiskupství vypisuje nový kurz pro služebníky eucharistie, který bude probíhat každou středu během ledna od 8. ledna 2020 vždy od 19.00 v Pastoračním středisku v Praze 6 – Dejvicích, Kolejní 4. Přihlášky jsou na webu arcibiskupství pražského, zájemci, kteří by chtěli ve farnosti vykonávat eucharistickou službu, se mohou ozvat faráři.

Přejeme všem požehnaný týden!

Události
Archiv
Farní bruslení
tradiční každoroční akce na Hase