OZNÁMENÍ - neděle 14. května, 6. neděle velikonoční
Neděle 21. května je slavnost Nanebevstoupení Páně

• Dnešní sbírka je určena na pomoc pronásledovaným křesťanům. Všem dárcům děkujeme. 

• Příští neděli 21. května při mši svaté v 10:30 přijme několik dětí z naší farnosti první svaté přijímání.

• V sobotu 27. května od 20 hodin proběhne v kostele sv. Václava Svatodušní vigilie se mší svatou. V neděli 28. května, na slavnost Seslání Ducha svatého, se bude konat Farní den. Bude sloužena jedna mše svatá od 10 hodin, poté se můžete těšit na společný oběd a veselení do odpoledních hodin. Pro děti se chystá představení loutkového divadla (Zlatovláska) a další program.

• V pátek 2. června se uskuteční Noc kostelů. V kostele sv. Václava jsou na programu komentované prohlídky, světelné kompozice a několik hudebních vystoupení. Pro hladký průběh Noci kostelů uvítáme pomoc dobrovolníků, hlaste se prosím Štěpánu Škochovi (stepan.skoch@gmail.com).

• V sobotu 3. června pojedeme na farní výlet do Kostelce nad Černými lesy a do Kouřimi. Sraz u autobusů bude ráno v 8:30. Cena (zahrnující dopravu, odpolední buřty, nealko či pivo) je 250 Kč/os. Případné vstupy do muzeí, skanzenu či pivovaru si účastníci zaplatí zvlášť (cca 100-150 Kč/os). Podrobný program se dozvíte na farním webu, přihlašovat se můžete u Vládi Jeništy (vladimir.jenista@farnostvrsovice.cz). 

• V sobotu 3. června nebude sloužena ranní mše u sv. Mikuláše.

• Tělesná obnova se letos uskuteční od 16. do 19. června 2023 (pátek večer až pondělí odpoledne) v areálu Karlovy univerzity v Horním Poříčí. Akce je vhodná i pro jednotlivce, neúplné rodiny a pro rodiny, jejichž někteří členové nejsou „praktikující“. Sjíždění Otavy letos plánujeme až v pondělí. Přihlašovat se lze do 28. května 2023 na webu farnosti, přihlašovací formulář najdete zde.

Z liturgického kalendáře:

Úterý 16. května je svátek sv. Jana Nepomuckého, kněze a mučedníka.

Čtvrtek 18. května je slavnost Nanebevstoupení Páně.


Přejeme všem požehnaný týden.Události
Archiv
OZNÁMENÍ - neděle 7. května, 5. neděle velikonoční
Neděle 14. května je 6. neděle velikonoční