OZNÁMENÍ – Neděle 22. prosince – 4. neděle adventní
  • Tuto i příští neděli budeme vybírat na provoz a potřeby naší farnosti. Děkujeme!

• Děkujeme všem, kteří pomáhali se společným předvánočním úklidem kostela.

• Prosíme dobrovolníky ochotné pomoci s vánočním hlídáním kostela sv. Mikuláše, aby se zapsali do tabeulky za lavicemi. Děkujeme

• Dnes večer, 22. prosince, vystoupí naše schola na Vánočním koncertu Ondřeje Škocha a hostů v divadle Mana (v Husově sboru na Moskevské ulici). Začátek je v 19:00.

• V pondělí bude příležitost k svátosti smíření a duchovního rozhovoru u sv. Václava od 16:30 do 18:30 za přítomnost P. Pavla Křížka i Mons. Artura Matuszka.

• Štědrý den v 16:00 pro rodiny s dětmi a o půlnoci s Českou mší vánoční J. J. Ryby v podání kostelního sboru a hostů. Kostel bude otevřený k modlitbě, ztišení a návštěvě jesliček od 10:00 do 16:00. Na Boží hod bude eucharistie v 8:30 a 10:30, po bohoslužbách bude otevřený kostel do 16:00, kdy, proběhne společné zpívání koled u sv. Václava. 24. i 25. 12 bude kostel otevřen k návštěvě jesliček a tiché modlitbě mezi 10 a 16 hodinou.

• Ve čtvrtek, na sv. Štěpána bude bohoslužba v 8:30, v pátek, na sv. Jana eucharistie s žehnáním vína v 18:00 bude tentokrát u sv. Václava s následným koštováním v sále. V úterý 31. 12 bude eucharistie na poděkování za uplynulý kalendářní rok v 16:00. 1. lednam na slavnost Matky Boží, bude mše v 8:30 a v 10:30.

• Ve čtvrtek 2. ledna bude opět setkání seniorů na faře při čaji, po ranní mši svaté, asi v 9 hodin. Bude mluvit paní Věra Beránková, která má zkušenosti z práce v Národním archivu ČR. Promluví na téma: Listiny korunního archivu. Je to příležitost dovědět se víc o nejdůležitějších historických listinách Českého království. Zájemci jsou srdečně zváni.

• Ve čtvrtek 16. ledna v 18:00 začne druhá sezóna Zimních večerů u sv. Václava, koncertem Slávka Klecandra. Cyklus přednášek a hudebních poběží každý čtvrtek až do konce března a mezi dalšími potvrzenými hosty jsou např. Gemini musicales, profesor Stanislav Sousedík, docent Zdeněk Vojtíšek zabývající se studiem nových náboženských hnutí a pomocí obětem sekt a další.

• V pátek 24. ledna od 19:00 jste opět zváni do kulturního domu Barikádníků na společenský večer vršovické farnosti, tentokrát na téma Hrdinové našeho dětství. Čeká Vás živá kapela, taneční parket, překvapivá a nevídaná vystoupení našich farníků, dobročinná dražba domácích specialit, volba krále a královny plesu a další překvapení. Příchod v tematickém kostýmu či masce je vítán, ale není podmínkou. V.I.P. pozvánky jsou k dispozici u Vládi Jeništy, mail: vladajen@gmail.com

• V sobotu 8. února od 14:00 do 16:00 proběhne opět farní bruslení. Aby se stadion zaplatil, ceny jsou propočteny na 100,- pro dospělého (nad 15 let), děti do čtyř let (včetně) zadarmo, ostatní za 50. Svůj zájem dejte co nejdříve vědět Pavlu Krylovi na pavel@kryl.eu.

• Srdečně zveme na společné zájezdy farníků z vršovické a čakovické farnosti. Do Dolomit v termínu 22. – 29. 8. za 3500 kč + 120 euro, nebo letecky do Gruzie 14. – 25. 9. 2020. Předběžná cena je cca 18 – 21 000. Podrobnosti na plakátcích na nástěnce. Další informace a přihlášky: Olga Polanská 604 208 771 olga.polanska@seznam.cz

• Arcibiskupství vypisuje nový kurz pro služebníky eucharistie, který bude probíhat každou středu během ledna od 8. ledna 2020 vždy od 19.00 v Pastoračním středisku v Praze 6 – Dejvicích, Kolejní 4. Přihlášky jsou na webu arcibiskupství pražského, zájemci, kteří by chtěli ve farnosti vykonávat eucharistickou službu, se mohou ozvat faráři.

Přejeme všem požehnané Vánoce!

OZNÁMENÍ – Neděle 5. ledna - 2. neděle po Narození Páně
pondělí 6. ledna – Slavnost Zjevení Páně | neděle 12. ledna – Svátek Křtu Páně