Buďme spolu!
úvodník k zářiovému číslu 2020

V neděli 20. září se sejde celá naše farnost na jediné společné bohoslužbě v 10:00 a po ní, na společném farním obědě. Ano, hned to takhle vybaluji na začátku úvodníku. Za ta léta, co pořádám ve farnosti různé kulturní akce jsem se naučil, že návštěvnost na těch akcích není zas tak důležitý ukazatel jejich zdařilosti. A přestal jsem bažit po davech návštěvníků. Některé koncerty a besedy, na které vzpomínám jako na obzvlášť zdařilé se odehrávaly před poloprázdným hledištěm a nejenže jim to neškodilo, ale spočívala v tom část jejich kouzla. Farní den, na který tu lákám, je ale úplně jiný příběh. Není to kulturní akce, tu máme až o týden později 28. 9. a i na tu samozřejmě co nejsrdečněji zvu. V neděli 20. 9. se ale skutečně chceme sejít „celá rodina“ a být spolu chvíli v klidu a v pohodě. Když se nás sejde třetina, nebude to prostě ono. Proto to naléhavé zvaní již na začátku prázdnin a proto tento propagační úvodník. Dokážeme to? Být jednou za čas spolu?

Martin

„Kdo nezažil, neví“,