Manželské setkání ve Štěkni

Na téma: Jak udržet manželství v kondici

Proč jet letos na manželské setkání ve Štěkni?

My jsme se manželského setkání poprvé zúčastnili před 25 lety, když jsme měli dvě malé děti, a přiznám se, že naší primární motivací bylo, že nám někdo bude hlídat děti a budeme mít na sebe trochu čas. Co bude na programu, bylo vedlejší. Dostali jsme ale i něco navíc. Hodně pozitivních podnětů pro naši komunikaci, společné prožívání vztahu spolu i s Bohem, inspiraci od lidí, kteří řešili podobné věci. Poznali jsme se hlouběji s přáteli. Jezdíme stále, i když jsme mezitím změnili farnost, máme dospělé děti a hlídání už nepotřebujeme. Inspirují nás mladé dvojice i ti, kteří jsou spolu ještě déle, než my.

Kdy to bude?

Manželské setkání v klášteře ve Štěkni proběhne od středečního večera 25. 10. do nedělního odpoledne 29. 10.2023.

Není to jen pro mladé rodiny?

Setkání je určeno všem manželským párům v naší farnosti bez rozdílu věku, délky manželství či kvality vztahu.

Jak vypadá program?

Každý den má svůj řád. Mše svatá po ránu je nabídkou, kterou můžeme a nemusíme využít. Pro řadu z nás je hodnotou se vyspat, pro jiné možnost začít den s Pánem Bohem. Následuje snídaně, předání dětí mladým, leč zkušeným, hlídačům, kteří pro ně připravují zajímavý program s ohledem na věk, počasí i probírané téma.

Pak se sejdeme ke zhruba půl hodinovému povídání, které dává dohromady přípravný tým složený z manželských párů a otce Artura. Nejde o žádnou formální přednášku, ani komunikačně psychologické vzdělávání, ale spíš o sdílení vlastní zkušeností s tím, co se nám daří nebo naopak s čím bojujeme.

Pak máme čas zamyslet se sami v tichu nad probíraným tématem, za pomoci připravených otázek, které můžeme, ale nemusíme využít. Následuje možnost sdílet na pokoji s partnerem a popovídat si v klidu o tom, co je pro nás důležité.

Při následném setkání v malých skupinkách tvořených ze tří až čtyřech párů sdílíme to, co je pro nás bezpečné a co může druhé inspirovat. Nebo třeba mlčíme, pokud se nám nechce mluvit. Skupinku řídí pár z přípravného týmu a dbá, aby se každý, kdo chce dostal ke slovu a nikdo nebyl druhými poučován o tom, jak se věcí mají či nemají dělat.

Odpoledne můžeme jít na výlet, sami či s druhými. Nabídka pěkných výletů je vždy součástí programu. Někdy se dělí skupinky s malými dětmi a ostatní.

Večer je buď duchovní nebo společenský program, grilování, možnost si něco spolu zahrát, popovídat si s druhými nebo třeba si jít jen ve dvou na rande do zámecké zahrady. Večer je hlídání opět zajištěno. Pokud jedete s dětmi, budete mít hodnotný čas s nimi i bez nich.

V neděli zakončíme společnou mší svatou s obnovou manželského slibu.

Jaké bude téma letos?

Každý rok máme nějaké téma, ke kterému se volně váží diskuse a sdílení. Letos to bude Jak udržet manželství v kondici.

Pokud se chcete dozvědět víc nebo váháte, zda je to pro vás správná volba, zavolejte nebo napište Alici nebo Vaškovi na tel: 603 524 143 nebo na email: hampl@me.com.

Přihlašovat se můžete u Vládi Jeništy (vladimir.jenista@farnostvrsovice.cz).

datum & Čas
středa

25. října 2023

Začátek - 18:00 neděle

29. října 2023

Konec - 14:00 Europe/Prague
Místo

Farnost Vršovice

Manželské setkání ve Štěkni (2023-10-25 - 2023-10-29)

Farnost Vršovice

Vršovické náměstí 84/6
Praha 10 10100
Česká republika
725561709
725561709
kancelar@farnostvrsovice.cz
Zobrazit navigaci
SDÍLET

Zjistěte, co lidé vidí a co říkají na tuto událost, a připojte se ke konverzaci.