Tělesná obnova

Sportovní víkend farnosti

Jubilejní desátá Tělesná obnova bude letos 16.-19.6.2023 v Horním Poříčí. Vzhledem k letošní obsazenosti areálu sjíždění Otavy plánujeme až v pondělí.

Mnozí z Vás o Tělesné obnově již možná slyšeli, ne všichni ale vědí, jak tato obnova probíhá a dost možná je to i důvodem neúčasti.

Takže: Co to vlastně Tělesná obnova je / co od ní mohu očekávat?

Tělesná obnova je sportovní setkání farnosti na (prodloužený) víkend. Jezdí na ní široká škála účastníků od kojenců v kočárku až po zasloužilé „kmety“. Veškeré sportovní aktivity jsou dobrovolné a určitě nejde o to, abychom podávali špičkové výkony. Akce je otevřená nejen pro rodiny, ale i jednotlivce s dětmi a ostatní zájemce. Zvláště bychom chtěli pozvat ty, kteří se této akce ještě nezúčastnili a rodiny, kde je část jejích členů nepraktikující / nekostelní.

Letos jedeme již po páté do Horního Poříčí (mezi Strakonicemi a Horažďovicemi), do Výcvikového střediska Univerzity Karlovy. Jeho výhodnou je řada dobře vybavených sportovišť a další skvělé zázemí pro různé aktivity.

Pokud jde o program, v sobotu se věnujeme skupinovým sportům typu fotbal, volejbal, soft. V závislosti na tom, co účastnící dovezou, jsme si již vyzkoušeli také tenis, pin pong, florbal. ragby, padl boardy, nebo můžete vzít cokoliv dalšího. Sportovcům lze i pouze fandit, být s nejmenšími na pískovišti, vyjet si na kola, nebo jít na procházku.

Plánovaný program:

Pátek – příjezd ve večerních hodinách (jak to kdo zvládne), Někteří netrpělivci již dávají první fotbálek, někdy i za svitu čelovek.

V sobotu je na programu kromě sportů v táboře na principu dobrovolnosti možný také individuální program v táboře a v okolí (procházka, výlet pěšky nebo na kolech…). Večer máme pak společnou bohoslužbu a den završíme opékáním na ohni.

Neděli věnujeme „olympiádě“ pro děti (co cca 15 let).  Máme několik jednoduchých disciplín, které se různě obměňují. Starší děti se zpravidla podílejí na organizaci disciplín.  Po obědě následuje vyhlášení výsledků, po kterém je možno odjet domů. Ti co mají chuť, nebo zůstávají až do pondělka, mohou poté dále sportovat, lze vyrazit také do okolí (např. na hrad Rabí).

V pondělí ráno chatky vyklidíme a následně plánujeme sjezd Otavy na raftech / kánoích v úseku Sušice – Horažďovice (cca 17 km). Odjezd z Horažďovic do Prahy bude v pondělí odpoledne / navečer po ukončení vody.

Můžete s námi jet i pokud nemáte s vodáctvím zkušenosti. Pro bezpečnou jízdu na raftu stačí 1 zkušenější vodák na plavilo pro až 6 osob. Předpokládaná cena za zapůjčení vodáckého vybavení a jeho dopravu je cca 250-300 Kč / osoba.

Variantně (nebo při nepříznivém počasí) se lze věnovat pěší turistice / cykloturistice.

Cena za ubytování a plnou penzi je orientačně cca 850,- (děti 3-12 let 470,-) za den. Děti do 2,99 let zdarma bez nároku na lůžko a stravu. Přesnou cenu ještě upřesníme (v závislosti na dohodnuté stravě). Je pravdou, že jsme letos zkoušeli najít i jiný areál s příznivější cenou. Zjistili jsem však, že zdražili všichni. Navíc v Poříčí zůstává cena pro děti velmi příznivá (nižší než kdekoliv jinde).

Přihlašování přes webovou aplikaci bude zahájeno v květnu – info obdržíte emailem (účastníci z minulých let), nebo budete moci využít odkaz na farním webu.

Za organizační tým Bětka Matochová + Lída a Pavel Hobzovi

datum & Čas
pátek

16. června 2023

Začátek - 18:00 pondělí

19. června 2023

Konec - 18:00 Europe/Prague
Místo

Farnost Vršovice

Tělesná obnova (2023-06-16 - 2023-06-19)

Farnost Vršovice

Vršovické náměstí 84/6
Praha 10 10100
Česká republika
+420 702075417
+420 702075417
kancelar@farnostvrsovice.cz
Zobrazit navigaci
SDÍLET

Zjistěte, co lidé vidí a co říkají na tuto událost, a připojte se ke konverzaci.